To cykliczna impreza, organizowana od kilkunastu lat. przy okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Co roku Dni Transportu Publicznego przyciągają tłumy warszawiaków. Organizatorzy - Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, Metro Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe, Tramwaje Warszawskie, Szybka Kolei Miejska oraz Zarząd Transportu Miejskiego. W ramach przygotowanych ekspozycji można zobaczyć pojazdy zabytkowe oraz te które widzimy na codzień. W poprzednich latach do akcji dołączała również Kolej Mazowiecka z prezentacją nowego taboru.

NOC ROBOTÓW PIAP to event popularnonaukowy dla fanów robotyki, jedyna w kraju tak duża impreza skierowana do dzieci i dorosłych, przedstawicieli nauki i biznesu. To też szeroko zakrojony projekt społeczny i medialny promujący innowacyjne technologie i prezentujący najnowsze osiągnięcia polskich i zagranicznych inżynierów w dziedzinie robotyki.

 

W dniach 23-24 maja 2015 odbyła się X edycja Warszawskiego Konwentu Gier Strategicznych GRENADIER. To wydażenie jest szczególne ponieważ skupia miłośników gier historycznych oraz wszelkie grupy rekonstrukcji historycznej. Odwiedzając to miejsce można zobaczyć sprzęt wojskowy z różnych okresów, oraz co najciekawsze pokazy rekonstrukcji. W tym roku oglądaliśmy: Walki na przedpolach Warszawy - wrzesień 1939, Powstanie Warszawskie 1944, zakończenie II wojny światowej maj 1945.

W dniu 15 maja odbyła się kolejna edycja Nocy w Muzeum. Jedną z głównych atrakcji jest "Zlot zabytkowych autobusów 2015". Miejscem zjeżdzających się pojazdów był tradycyjnie plac Defilad u podnurza Pałacu Kultury i Nauki. Przez prawie dwie godziny można było oglądać wiele autobusów, głównie były to tak zwane Ogórki. Ich piękno jest nieprzemijające co można zobaczyć na zdjęciach. 

Vestibulum vel gravida nunc wisi ligula porttitor pellentesque donec suspendisse lorem. Lacinia turpis semper lobortis mollis tempus nulla at tincidunt justo id. Nibh ipsum lacus aenean curabitur ornare lobortis nunc tristique tempor in.