Grid List

Jedno z podstawowych dział przeciwlotniczych Armii Sowieckiej w czasie II Wojny Światowej, do zwalczania samolotów na małych i średnich wysokościach.

Automatyczna armata przeciwlotnicza kal. 57 mm skonstruowana po II Wojnie Światowej w ZSRR. Służy do zwalczania celów powietrznych na średnich wysokościach, wyposażona w elektryczne napędy mechanizmów naprowadzania.

Jedna z podstawowych armat przeciwpancernych Armii Sowieckiej w czasie II Wojny Światowej.

Działa bezodrzutowe użyte były po raz pierwszy w II Wojnie Światowej. Zaletą ich jest ich mały ciężar, a do wad zaliczamy powstanie za działem w czasie strzału strefy niebezpiecznej dla obsługi, małą donośność i demaskowanie stanowiska ogniowego przez obłok pyłu.

Dwumiejscowy samolot odrzutowy, szkolno-treningowy, produkowany od 1963 roku (konstrukcja Polska).

Śmigłowiec skonstruowany w ZSSR w 1961 roku. Produkowany na licencji w Polsce w wersji pasażerskiej (do 8 pasażerów), rolniczej, transportowej, sanitarnej i wojskowej (z uzbrojeniem).

Podstawowy czołg Armii Czerwonej (ZSRR) w czasie II Wojny Światowej i bezpośrednio po jej zakończeniu.

Wóz konstrukcji radzieckiej, wprowadzony do uzbrojenia w 1957 roku. 

Amfibijny pojazd gąsienicowy, budowany na bazie szybkobieżnego transportera gąsienicowego lub na podwoziu czołgowym.

Zestaw kotłów i palenisk, zainstalowanych w sposób umożliwiający gotowanie posiłków w czasie marszu i postoju. Wszystkie kuchnie polowe przystosowane są do opalania paliwem stałym, jak i płynnym (olejem napędowym).

Zestaw sprzętu i urządzeń na samochodzie i przyczepie do wypieku chleba w warunkach polowych - elementami piekarni polowej są: ciastkarnia wz. XCN - 1, zbudowana na podwoziu samochodowym STAR - 660 z nadwoziem 117 UAM  i piec piekarski wz. OPP, osadzony na przyczepie samochodowej.

Mały holownik rzeczny, przeznaczony do pchania promów budowlanych, wprowadzania elementów w oś mostów pływających oraz do prac pomocniczych przy budowie mostów. Kutry holownicze mogą być również wykorzystywane do przewożenia grup desantowych.